Παρασκευή , 29 Μαρτίου 2024
Αρχική / Επικαιρότητα / Handball – Νίκη θρίλερ για τον Α.Ο. Ιωαννίνων

Handball – Νίκη θρίλερ για τον Α.Ο. Ιωαννίνων

Το Σάββατο 2-3-2019, για τη 12η αγωνιστική ημέρα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Αντρών, ο Α.Ο. Ιωαννίνων αντιμετώπισε εντός έδρας την ΑΡΤΑ HANDBALL 2015, παίρνοντας μια δύσκολη αλλά σημαντική νίκη σε ένα παιχνίδι που εξελίχτηκε σε πραγματικό θρίλερ. Η ομάδα των Ιωαννίνων ξεκίνησε υποτονικά αλλά μετά το πρώτο 10λεπτο ισορρόπησε το παιχνίδι, μπήκε μπροστά στο σκορ μέχρι και το 59ο λεπτό όταν ισοφάρισε η ομάδα της Άρτας με 30-30. Οι Γιαννιώτες τελικά κατάφεραν να προηγηθούν 8¨ πριν το τελευταίο σφύριγμα των διαιτητών με καταπληκτικό τέρμα από τον Κώστα Σήτα που ήταν και ο MVP του παιχνιδιού κι έτσι ήρθε το τελικό 30-31, αφού η ομάδα της Άρτας στον εναπομείναντα χρόνο δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα του Α.Ο. Ιωαννίνων.

Α.Ο. Ιωαννίνων – ΑΡΤΑ HANDBALL 2015

Σύνθεση Α.Ο. Ιωαννίνων : (Καραμπίνας Ιωάννης) Μόσχος Ν. (1), Ζιώγος Α. Σήτας Κ.(7), Βέργος Ι.,  Γότσης Γ. (13), Τζελέπης Δ., Ντέρος Γ., Χριστακόπουλος Κ. (5), Ζαμπαλάς Σ. (2), Γκρουΐδης Β., Σήτας Ν. (1), Γκρουΐδης Λ. (1), Γιωρσπύρος Χ. (1). Διακύμανση σκορ (πεντάλεπτα) : 3-2, 4-5, 8-6, 12-7, 14-10, 16-12 (ημίχρονο) 16-14, 20-16, 24-22, 26-24, 29-27, 31-30 (τελικό).

Έτσι, η ομάδα του Γιάννη Καραμπίνα συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στη Β΄ Εθνική με 20 βαθμούς και ένα παιχνίδι λιγότερο, καθώς έχει αναβληθεί το εντός έδρας ματς της 11ης αγωνιστικής ημέρας με την ομάδα του Αμυνταίου λόγω κακοκαιρίας.

Επόμενη αγωνιστική εκτός έδρας το Σάββατο 16 Μαρτίου 2019 με τον Α.Ο. Καστοριάς που βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, δύο βαθμούς πίσω από τη γιαννιώτικη ομάδα, σε ένα παιχνίδι που ενδέχεται να κρίνει την πρωτιά και επομένως τη συμμετοχή στα μπαράζ ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου στις 11.03.2024 – ώρα 18.00.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ...