Κυριακή , 24 Μαρτίου 2024
Αρχική / Επικαιρότητα / “Χ”ορταστικό ματς στους Ζωσιμάδες – Κρατάει βαθμό και αντίδραση ο ΠΑΣ!

“Χ”ορταστικό ματς στους Ζωσιμάδες – Κρατάει βαθμό και αντίδραση ο ΠΑΣ!

Από: Άγγελος Μπάρκας–

Σε ένα χορταστικότατο παιχνίδι με δραματικό τέλος εξελίχθηκε το τελευταίο παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα car.gr για το 2020. Οι Ηπειρώτες υποδέχθηκαν τον Αστέρα Τρίπολης στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων για την 13η αγωνιστική, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2.

Ο ΠΑΣ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και πάλι στο πρώτο ημίχρονο (23′) με τον Παμλίδη να σκοράρει με κοντινή προβολή, οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση (34′) , με τον Μουνάφο να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες καθώς ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω απευθείας κόκκινης και αποβολής του Σιόντη για σκληρό φάουλ στον Σίτο. Ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα δεν υπήρξε η ίδια ευαισθησία για την κόκκινη κάρτα στη φάση του 57′ όταν ο Μπαράλες έκανε αντικανονικό ψαλιδάκι και έκανε φάουλ στον Εραμούσπε, δειχνοντας του την κίτρινη κάρτα  ο διαιτητής Ευαγγέλου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Λουίς Φερνάντεθ ενώ στην αμέσως επόμενη φάση (86′) ο ΠΑΣ ισοφάρισε με τον Κρίζμαν από κοντά και έκανε το 2-2.
Επόμενη αγωνιστική με το νέο έτος (3/1) ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου στις 11.03.2024 – ώρα 18.00.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ...