Πλησιάζει η μεγάλη γιορτή της χορωδιακής μουσικής! Το Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Πρέβεζας σε συνεργασία με το Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Μιούζικαλ Θεσσαλονίκης σας προσκαλούν να παρακολουθήστε το Διαδικτυακό φεστιβάλ στις 17 και 18 Οκτωβρίου 2020!
Παρακολουθήστε το ζωντανά το Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020 στις 19.00(ώρα Ελλάδας) και την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020 στις 11.00 (Ώρα Ελλάδας) σε live streaming από το κανάλι του Διεθνούς Χορωδιακού Φεστιβάλ Πρέβεζας στο YouTube https://www.youtube.com/channel/UC5HMADVN_sB6DkjPp3MzFkw
Ή μέσω της σελίδας μας στο facebook https://www.facebook.com/InternationalChoralFestivalOfPreveza
Συμμετέχουν οι χορωδίες:
Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Πρέβεζας
1. ArteCanto y Ensamble Choir
Carmen Giovanna Montaño
Santa Cruz, Bolivia
2. “Tonos Humanos”
Cecilia Espinosa Arango
Medellin, Colombia
3. Cecilia Espinosa Chamber Choir
Cecilia Espinosa Arango
Medellin, Colombia
4. Ao Naga Choir
Akala Akangmeren
New Delhi, India
5. Tawayra Música Vocal de las Américas
Douglas Tarnawiecki
Mexico City, Mexico
6. Coro Masculino de Cámara “In Limine”
Pablo Morales Daal
Lima, Peru
7. Mešoviti hor “Ars vocalis”
Miroslav Arbanovski
Belgrade, Serbia
8. Children’s choir “Zvezdice” (“The Stars”)
Jelena Cvetković Crvenica
Leskovac, Serbia
9. Coral “Virgen de linarejos”
Rafael Funes Arjona
Linares, Spain
10. Lazika Çok Sesli Korosu
Emine Çolak
Instabul , Turkey
11. Sansev Oda Korosu
Emine Çolak
Instabul , Turkey
12. Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Korosu
Burcu Şimşek Dağ
Lüleburgaz, Turkey
13. Choir “Credo” of the Music school Nr. 2
Tetyana Mysʹ
Rivne, Ukraine
14. Χορωδία του Πολιτισμικού Σωματείου “Φιλαρμονία-Χριστόφορος Ιωάννου” Παναγιώτα Σανγβινάτσου
Αθήνα, Ελλάδα
15. Μικτή Χορωδία Δήμου Βριλησσίων
Γιώργος Σιτώτης
Βριλήσσια, Ελλάδα
16. Χορωδία “Φιλομήλα” του Μουσικού & Καλλιτεχνικού Συλλόγου Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Άννα – Μαρία Κότσιφα
Εύοσμος, Ελλάδα
17. Χορωδία «Φωνωδία»
Ιωάννης Ιδομενέως
Ηράκλειο Κρήτης, Ελλάδα
18. Μικτή Χορωδία Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
Ελευθερία Βούλγαρη
Λυκόβρυση – Πεύκη, Ελλάδα
19. Παιδική Χορωδία Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης
Ελευθερία Βούλγαρη
Λυκόβρυση – Πεύκη, Ελλάδα
20. Παιδική Χορωδία των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων “Ελληνοαγγλική Αγωγή”
Γιώργος Σιτώτης
Μαρούσι, Ελλάδα
21. Χορωδία BelCantes του Αγίου Ανδρέα Εγλυκάδας Πατρών
Έλενα Δρουκοπούλου
Πάτρα, Ελλάδα
22. Χορωδία Γονέων Μουσικού Σχολείου Πειραιά “Ex parente”
Γεώργιος Κανδρεβιώτης
Πειραιάς, Ελλάδα
23. Νέα Ευρωπαϊκή Χορωδία Π. Σ. Περαίας “Αγάπη”
Ελεονώρα Καλαϊτσίδου
Περαία, Ελλάδα
24. Μικτή Χορωδία Πρέβεζας “Αρμονία”
Ανέλια Στεφάνοβα
Πρέβεζα, Ελλάδα
25. Παιδική Χορωδία Πρέβεζας “Αρμονία”
Ανέλια Στεφάνοβα
Πρέβεζα, Ελλάδα
26. Παιδική Χορωδία Ι.Ν.Προφήτη Ηλία Πυλαίας
Ελεονώρα Καλαϊτσίδου
Πυλαία, Ελλάδα
27. Χορωδία Ζακύνθου “Η ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ”
Σταμάτης Φιλιακός
Ζάκυνθος, Ελλάδα