Σάββατο , 13 Απριλίου 2024
Αρχική / Αθλητικά / Διάκριση για τις «ΑΜΑΖΟΝΕΣ»-Στην δεύτερη θέση στο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα Γυναικών Γ΄ Εθνικής

amazones12Από:Γιώργος Γκόντζος–Με νίκη εκτός έδρας επί της «ΚΟΖΑΝΗΣ» με σκορ 1-0 ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα  Γυναικών Γ΄ Εθνικής οι  «ΑΜΑΖΟΝΕΣ» .

Σε ανακοίνωση του συλλόγου τονίζεται:

Η εμφάνιση της ομάδας μας στην ΚΟΖΑΝΗ υπήρξε εντυπωσιακή , έπαιξε καλό ποδόσφαιρο ,ενώ έχασε πολλές ευκαιρίες για να σημειώσει περισσότερα τέρματα.

Με την νίκη αυτή η ομάδας μας κατέκτησε τη 2η θέση στη Γενική κατάταξη ενώ στις λεπτομέρειες έχασε την άνοδο στη Β΄ Εθνική .

Το Δ.Σ ευχαριστεί όλους τους φιλάθλους που βρέθηκαν δίπλα στην ομάδα μας κατά τη διάρκεια της σαιζόν, καθώς  και τον προπονητή κ. Μιχάλη Γούλα για την προσφορά του.

Συνεχίζουμε  την προσπάθειά μας με αισιοδοξία και πιστεύουμε ότι η επόμενη αγωνιστική περίοδος  θα είναι ακόμη καλύτερη.

Σεισμική δόνηση μεγέθους 4,2 ρίχτερ  σημειώθηκε πριν από λίγη ώρα με επίκεντρο 18,48  χιλιόμετρα δυτικά ...