Παρασκευή , 12 Απριλίου 2024
Αρχική / Επικαιρότητα / “Γκέλα” και πάλι στις καθυστερήσεις για τον ΠΑΣ.

“Γκέλα” και πάλι στις καθυστερήσεις για τον ΠΑΣ.

Από: Άγγελος Μπάρκας–

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ματς του ΠΑΣ Γιάννινα επί της ομάδας των Χανίων για την 15η αγωνιστική της Super League 2.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε τη νίκη επί των Χανίων μέχρι το 93′, αλλά σε εκείνο το λεπτό ο Βρεττός είχε διαφορετική άποψη και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κι έδωσε έναν βαθμό στην ομάδα του και υποχρέωσε τον ΠΑΣ να αφήσει δύο βαθμούς, στη δεύτερη ισοπαλία του στους Ζωσιμάδες.

Αγωνιστικά ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν αυτός, ο οποίος μπήκε καλύτερα στο ματς και προηγήθηκε στο σκορ χάρη σε τέρμα του Λέο.

Οι Ηπειρώτες μετά το γρήγορο γκολ που πέτυχαν πίεσαν προκειμένου να φτάσουν στο 2-0. Αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί σε δύο περιπτώσεις. Αρχικά στο 28΄ με το σουτ του Κρίζμαν να αποκρούεται από τον Κουτζαβασίλη, ενώ στο 33΄ το πλασέ του Λέο έφυγε λίγο έξω από την εστία των Κρητικών.

Στην επανάληψη στο 69΄ ο ΠΑΣ έφτασε κοντά στο 2-0, το σουτ όμως του Παμλίδη αντί για τα δίχτυα του Κουτζαβασίλη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του και αφού δεν έλεγε ο ΠΑΣ να σκοράρει και να τελειώσει το ματς, το έκαναν οι Κρητικοί, στο 91΄ με το σουτ του Βρεττού να καταλήγει στα δίχτυα και να κάνει το τελικό 1-1.

Ο ΠΑΣ με την ισοπαλία έφτασε στους 34 βαθμούς +7 από την δεύτερη θέση ενώ τα Χανιά είναι στην 6η θέση με 25 βαθμούς.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΣ για την 16η αγωνιστική τη Κυριακή 9/2 στις 15:00 στην Καλαμαριά απέναντι στον ουραγό Απόλλωνα Πόντου.

ΠΑΣ (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Λέο(Κάστρο) ,Καρτάλης (Ξύδας), Παμλίδης, Κρίζμαν (Λιάσος) , Λώλης.

Χανιά (Βοσνιάδης) : Κουτζαβασίλης, Γιάκος, Πάνος, Κουσκουνάς, Μουμίν, Σωτηράκος, Ανδρέου, Κάσσος, Γρομητσάρης, Τζιώρας, Παναγιωτούδης.

Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιωαννίνων στις 03.04.2024 – ώρα 18.00.

Έχοντας υπόψη της διατάξεις των άρθρων 67 και 65 του Ν. 3852/2010 (Πρόγραμμα Καλλικράτης) όπως ...