Σε ανακοίνωση της παράταξης “Αριστερή Παρέμβαση στην Ήπειρο” αναφέρονται τα εξής:
“Η παρουσίαση των ψηφοδελτίων της ”ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ στα ΓΙΑΝΝΕΝΑ” και της ”ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ στην ΗΠΕΙΡΟ” θα γίνει την Τετάρτη 15/5/2019 στις 7:00 το απόγευμα στην κεντρική πλατεία Ιωαννίνων, στον παλιό Τσοκάνη, όπου βρίσκεται το εκλογικό περίπτερο των παρατάξεων.
Τα ονόματα των υποψηφίων της “‘Αριστερής Παρέμβασης στην Ήπειρο”:
Π.Ε. ΑΡΤΑΣ
- Βρατσίστας Γεώργιος, Γεωπόνος
- Κοντοδήμας Κωνσταντίνος, Μεταπτυχιακός Φοιτητής
- Λάκκα Λαυρία , Ιδ. Υπάλληλος
- Λάμπρης Δημήτριος, Συνταξιούχος, πρώην μέλος Επιμελητηρίου και μέλος Δ.Σ. Εμπορικού Συλλόγου Άρτας
- Λιόντου Αγάπη- Κωνσταντίνα, Φοιτήτρια
- Μαγκλάρα Μυρτώ, Φοιτήτρια
- Ματσούκα Αποστολία- Νεφέλη, Φοιτήτρια ΕΜΠ/ Μεταλλειολόγος Μηχανικός
- Μποτσόλης Φώτης, Δάσκαλος
- Τσιώρης Κωνσταντίνος, Υδραυλικός
- Φωτιά Κωνσταντίνα, Γεωπόνος
Π.Ε ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
- Ευθυμίου Δήμητρα, Μεταπτυχιακή Φοιτήτρια- Εργαζόμενη
- Κούρτη Ιουλία, Δασκάλα
- Λιαμπότης Σωτήρης, Οικοδόμος
- Ντούρου Ευαγγελία, Δημοσιογράφος (απόφοιτος ΜΜΕ Παντείου)
- Πάνου Άγγελος, Τεχνικός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
- Σιακαρέλης Στέλιος, Φοιτητής Ιατρικής
- Σούρλας Κωνσταντίνος, Φυσικός- Εργαζόμενος στο Φορέα Διαχείρισης Καλαμά
- Σπύρου Νίκος, Συνταξιούχος
- Τζέρπος Νίκος, Εκπαιδευτικός
- Φειδεροπούλου Έλενα, Κοινωνική Λειτουργός
- Χεκίμογλου Γεώργιος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
Π.Ε ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- Βλάχας Παναγιώτης, Μηχανολόγος Μηχανικός
- Γαλατά Παρασκευή, Συνταξιούχος ΙΚΑ
- Γαλατάς Ζώης, Δημοτικός Υπάλληλος
- Γεωργίου Λεωνίδας, Αγρότης, Εικαστικός
- Γιώτης Βασίλειος, Αργυροχρυσόχοος
- Ηλίας Βαγγέλης, Μεταπτυχιακός φοιτητής
- Κανέλου Αρετή, Φοιτήτρια Χημικού
- Καραφέρης Σωτήρης, Κτηνοτρόφος
- Κλείτσας Χρήστος, πρόεδρος Σωματείου Μετάλλου
- Κοσμάς Θεόδωρος, Μάγειρας
- Κωσταδήμας Γεώργιος, Οικοδόμος- Κτηνοτρόφος
- Κώτση Βασιλική, Βιβλιοθηκονόμος
- Λαβρεντάκη Μαριέτα, Φοιτήτρια Ιατρικης
- Μαγειρία Μαρία, Βαρελοποιός ΕΒΕ
- Μάγκου Λουίζα, Ιδ. Υπάλληλος
- Μπακόλας Δημήτριος, Γεωπόνος- μέλος Δ.Σ. Σωματείου Γεωπόνων/ Ιδ. Υπαλλήλων Ηπείρου- Κέρκυρας- Λευκάδας
- Μπαλτούκα Βάγια, Φοιτήτρια ΦΠΨ
- Μωραΐτης Δημήτριος, Οικοδόμος
- Παπαπέτρου Γεώργιος, Εργοδηγός
- Παππάς Πέτρος, Οικοδόμος
- Πασσιάς Χρήστος, γραμματέας Τοπικής Διοικούσας Επιτροπής Σωματείου Εργαζομένων Praktiker
- Πεππές Χρήστος, Κτηνοτρόφος
- Πεπόνης Ηλίας, Δικαστικός Επιμελητής
- Πλιάτσικα Ευαγγελία, Ιδ. Υπάλληλος
- Ρίζου Ντορέττα, πρόεδρος Συλλόγου Διοικητικών Υπαλλήλων Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
- Σιαφάκα Αθηνά, Αρχιτέκτονας
- Στάθης Ηλίας, Συνταξιούχος ΙΚΑ
- Σταχούλης Σπύρος, Οδοντίατρος, μέλος Δ.Σ. Οδοντιατρικού Συλλόγου Ιωαννίνων
- Τάσση Αρετή, σπουδάστρια ΙΕΚ
- Τόλη Ευαγγελία, Καθηγήτρια Αγγλικών
- Τσιούπης Κωνσταντίνος, Δάσκαλος
- Χαρισιάδη Παναγιώτα, Συνταξιούχος
Π.Ε ΠΡΕΒΕΖΑΣ
- Αποστόλου Γεώργιος, Ιδιωτικός υπάλληλος
- Δημητρακόπουλος Νίκος, Εκπαιδευτικός Β/μιας Εκπαίδευσης
- Ηλίας Στέργιος, Φιλόλογος- Συγγραφέας
- Θάνης Ιωάννης, γυμναστής- χοροδιδάσκαλος
- Μανίκας Δημοσθένης, Μηχανικός Υλικών
- Μπόμπορης Λαμπράκης, χειριστής μηχανημάτων
- Νάνος Βαγγέλης, γεωπόνος, ιδ. Υπάλληλος
- Ξυλογιάννη Αικατερίνη, Μηχανικός
- Παμπουκίδου Ευτυχία, Επαγγελματίας Αρχειονόμος- Βιβλιοθηκονόμος
- Τζάκου Μαρίνα, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός
- Υφαντή Ελισάβετ, Ιδιωτικός υπάλληλος
- Χαραλάμπους Παναγιώτα, Φοιτήτρια ΦΠΨ
Τα ονόματα των υποψηφίων της “‘Αριστερής Παρέμβασης στα Γιάννενα”:
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΗΣ
- ΒΛΑΧΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΔΗΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
- ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΤΕΟ
- ΤΑΣΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ, ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
- ΧΑΡΙΣΙΑΔΗ ΡΟΖΑ – ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ
- ΑΡΓΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΤΗ ΓΑΛΑΚΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ «ΔΩΔΩΝΗ» – ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΑΜΕΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΒΑΡΟΥΚΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΔΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ Δ.Π.Θ.
- ΒΡΑΖΙΤΟΥΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ, ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΑΝ/ΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΓΑΛΑΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΑΝΕΡΓΗ
- ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟ
- ΓΚΑΡΤΖΩΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΑΝΗ), ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΟΤΑ
- ΓΚΙΚΑ ΛΟΥΙΖΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΙΑΤΡΟΣ – ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΕΥΡΩΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ «ΑΝΤΑΡΣΥΑ»
- ΓΚΟΝΤΟΒΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΑΝΕΡΓΟΣ
- ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ
- ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΔΑΣΚΑΛΑ
- ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΒΕΤ ΤΟΥ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ – ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ PRACTIKER ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΖΗΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΕ – ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΟΤΕ
- ΖΗΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
- ΗΛΙΑ ΑΡΤΕΜΙΑ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ – ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΕΤΑΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΚΑΜΠΑΝΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ, ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΗΜΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΜΕΪΝΤΑΝΑ ΕΥΑΝΘΙΑ, ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ
- ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΙΚΑ
- ΜΠΟΥΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΕΥΑΙ
- ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΗ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
- ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ, ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Γ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑ
- ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΙΚΑ
- ΣΟΥΛΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΑΝΕΡΓΗ
- ΣΥΝΔΡΕΒΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ), ΠΡΩΗΝ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΤΖΙΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ – ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ
- ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
- ΧΑΛΙΑΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΣΥΓΓΟΛΗΤΗΣ – ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΕΤΑΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ
- ΧΡΗΣΤΟΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
- ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ, ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ – ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ
- ΧΡΥΣΟΧΟΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ – ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ PRACTIKER ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ
- ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
- ΚΩΤΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΗΣΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
- ΜΑΣΑΛΑ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΜΒΩΤΙΔΟΣ
- ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ
- ΓΚΟΝΤΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
- ΠΑΠΠΑΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ
- ΣΙΑΜΑΛΕΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΠΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ
- ΤΑΣΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ – ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ «ΠΙΝΔΟΣ»
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
- ΚΑΛΥΒΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΤΙΝΑ), ΧΗΜΙΚΟΣ
- ΜΠΑΚΟΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ”