Σάββατο , 16 Μαρτίου 2024
Αρχική / Αθλητικά / Δυσκόλεψε τον ΠΑΟΚ και έχασε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ !

Δυσκόλεψε τον ΠΑΟΚ και έχασε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ !

Από: Άγγελος Μπάρκας-

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έβαλε δύσκολα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα αλλά ο “Δικέφαλος” ανέτρεψε το 1-0, παίρνοντας το “τρίποντο” στις καθυστερήσεις (2-1) για την 9η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Οι Γιαννιώτες “πάγωσαν” την Τούμπα και άνοιξαν το σκορ (31′) εκμεταλλευόμενοι το λάθος του Βαρέλα από τη πίεση του Λέο, ο οποίος γύρισε τη μπάλα ιδανικά στον Εραμούσπε και εκείνος έκανε το 1-0 ανοίγοντας τον “λογαριασμό” στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη εμφανίστηκε σοβαρή, πειθαρχημένη και επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, δυσκολεύοντας πολύ τον ΠΑΟΚ να δημιουργήσει φάσεις.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έβγαλε άμεσα αντίδραση και στο 51′ ισοφάρισε με τον Σβιντέρσκι  να κάνει το 1-1. Λίγα λεπτά αργότερα, ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του σκόρερ Εραμούσπε.

Εν τέλει, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με σκόρερ τον Ελ Καντουρί στο 90+1′. Η φάση εξετάστηκε στο VAR για να διαπιστωθεί αν ήταν οφσάιντ στην αρχή ο Τσόλακ κι όπως αποφασίστηκε, δεν υπήρξε παράβαση και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ Γιάννινα car.gr ταξιδεύει στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ την Κυριακή (29/11, 17:00).

Συνάντηση με μέλη του αθλητικού συλλόγου Πύρρος ΑμεΑ είχε ο επικεφαλής της παράταξης «Ενότητα Πολιτών ...