Πέμπτη , 18 Απριλίου 2024
Αρχική / Αθλητικά / Πρωτιές αθλητών του Ν.Ο.Ι. στον 19ο Μπιζάνιο Δρόμο

Πρωτιές αθλητών του Ν.Ο.Ι. στον 19ο Μπιζάνιο Δρόμο

OMADA NOIΠιστός στο ετήσιο ραντεβού του, ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων έδωσε δυναμικό «παρών» για μία ακόμη φορά στον χθεσινό 19ο Μπιζάνιο Δρόμο! Αθλητές του όλων των κατηγοριών έτρεξαν και στις τρεις διαδρομές του αγώνα ανταγωνιζόμενοι με αξιώσεις δρομείς σωματείων του Στίβου και κατακτώντας ξανά πολλές πρωτιές και διακρίσεις.

Πιο αναλυτικά, στον μεγάλο αγώνα των 11.500 μ. η Άρτεμις Ντούσκου κατέκτησε την τρίτη θέση στις γυναίκες και το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο τερματισμού 50.34. Στις πρώτες θέσεις της γενικής κατάταξης πλασαρίστηκαν επίσης, σε σύνολο 500 περίπου δρομέων, οι αθλητές:  Άγγελος Μπερής (35ος) με χρόνο 47.22,  Άρης Γραμμενιάτης (36ος) με 47.23, Μιχάλης Φαϊτάς (37ος) με 47.23,  Κωνσταντίνος Θεοδώρου (56ος) με 49.49, Γιάννης Πιτσούνης (64ος) με 50.36 και Μανώλης Παπασταύρου (65ος) με χρόνο 50.38.

Στον αγώνα των 2.000 μ. για μαθητές Γυμνασίων, στα αγόρια ο Λεωνίδας Γούνης πήρε τη δεύτερη θέση και ο Βασίλης Αγγέλης την τρίτη. Στη διαδρομή των 3.000 μ. για μαθητές Λυκείου, στα αγόρια ο Γιώργος Γραμμενιάτης κατέκτησε την πρώτη θέση και ο Ευάγγελος Ντακούμης την τρίτη θέση, ενώ στα κορίτσια και τις τρεις θέσεις κατέλαβαν αθλήτριες του Ν.Ο.Ι. και συγκεκριμένα η Αφροδίτη Σιόλου την πρώτη, η Παρασκευή Παίδαρου τη δεύτερη και η Ευαγγελία Μπουμπογιάννη την τρίτη. Με πολύ καλούς χρόνους τερμάτισαν στους δύο μαθητικούς αγώνες και μία πλειάδα ακόμη νεαρών αθλητών και αθλητριών του Ναυτικού Ομίλου.

Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιωαννίνων στις 03.04.2024 – ώρα 18.00.

Έχοντας υπόψη της διατάξεις των άρθρων 67 και 65 του Ν. 3852/2010 (Πρόγραμμα Καλλικράτης) όπως ...